Osmanlı Saray Kokuları | 20 Temmuz | Beşiktaş

Osmanlı Saray Kokuları Workshopu:  Osmanlı Tarihinde Saray  Kokularına Yolculuk

Meraklılarına özel bir davet: Osmanlı saraylarının büyülü atmosferini, zarafetini ve ihtişamını yeniden yaşamak ister misiniz? Sizleri, Osmanlı'nın zengin kültürel mirasını kokular aracılığıyla keşfetmeye davet ediyoruz.

 

Atölye İçeriği

Tarihsel Yolculuk: Osmanlı İmparatorluğu'nun en ihtişamlı dönemlerine, sarayların gizemli dünyasına ve padişahların özel kokularına dair bir yolculuğa çıkacaksınız.

Özel Koku Profilleri: Sarayların en sevilen kokularını ve dönemin en popüler esanslarını tanıyarak, bu kokuların nasıl üretildiğini öğreneceksiniz.

Pratik Deneyim: Kendi Osmanlı saray kokunuzu yaratma fırsatı! Usta eğitmenler eşliğinde, Osmanlı dönemine ait özgün esansları kullanarak kişisel kokunuzu formüle edeceksiniz.

Tarihten Hikayeler: Kokuların ardındaki ilginç hikayeleri ve Osmanlı saraylarında koku kültürünün nasıl yaşandığını keşfedeceksiniz.

Ayrıca ;

Koku alma duyusu ve parfümeri tarihi

Parfümün bileşenleri ve notaları (üst, orta, alt notalar ) Parfüm türleri ve konsantrasyonları

Parfüm kullanımı ve saklama ipuçları

Farklı koku ailelerinin (çiçeksi, odunsu, baharatlı vb.) tanıtımı Kokuları tanımlama ve ayırt etme egzersizleri

Koku hafızasını geliştirme teknikleri

Koku notalarını seçme ve karıştırma Parfüm formülü oluşturma

Parfüm yapımında kullanılan malzemeler ve ekipmanlar Deneyler ve denemeler yoluyla kendi parfümünüzü tasarlama

Süre: 90 Dk

Kişi Sayısı: 8  Kişi

Genel Bilgiler

Atölye Ücretine Dâhil Olanlar:

Atölye süresince kullanılacak olan malzeme: Ham maddeler (öz yağlar, aroma molekülleri, koku bazları ve denatüre etil alkol), sarf malzemeleri (pipet ve kağıt stripler), demirbaş malzeme (beher, şişe ve sair cam kaplar), eğitim notları her katılımcıya sağlanacaktır.

Katılımcılar 1 adet 50 ml parfüm tasarlayacaklar ve üretecekleri parfümü atölye sonunda beraberlerinde götürebileceklerdir.

Atölye Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Katılımcılar arasında cilt veya solunum ile ilgili herhangi bir rahatsızlığı (alerji, alkol alerjisi astım vb.) olanların veya hamilelik gibi durumlar katılım başvurusunda bulunmadan önce hekimlerine danışmaları rica olunur.

Aynı zamanda atölye başlamadan önce katılımcılardan olası durumlar için feragatname yazısı alınacaktır.

Atölye 15 yaş üstü katılımcılara açıktır. Katılım için olağan düzeyde koku alma yetisine sahip olmak yeterlidir.

Atölye süresince yemek yemek veya su haricinde sıcak/soğuk meşrubat içilmez.

Katılımcıların bir gece önceden ve aynı gün kahvaltıda da baharatsız ve nispeten hafif yemekler yemiş olmaları ve alkol tüketmemiş olmaları beklenir.

Atölye günü parfüm, kolonya, losyon, krem vb kokulu ürünler kullanılmaması önemlidir. Atölye süresince ses ve görüntü kaydı tarafımızdan alınmaktadır.

Atölye başlangıcında KVKK zorunluluklarına uygun olarak feragatname verilmesi zorunludur. Görüntü konusunda hassas olan katılımcıların resim, ses, video vb kayıtları hiç bir yerde yayınlanmaz.

Rezervasyon ve Ödeme

Atölye için rezervasyon en geç 15 gün önce yapılmış olması gerekmekte ve Atölye ücreti 10 gün öncesinden ödemesi yapılmış olmalıdır.

Rezervasyonun iptali; Atölye tarihinden 5 gün önceye kadar yapılmalıdır. Daha geç yapılmış olan iptallerde ücret iadesi yapılmamaktadır.

5 günden önceye kadar iptal edilen rezervasyon başka bir tarihe aktarılamaz. Başka bir katılımcıya devredebilir.

İptal edilen Atölyeler için ödeme iadesi isteyebilir veya bir sonraki tarihteki Atölye’ye rezervasyon yapabilirsiniz.

Rezervasyon sırasında sağlıkla ( alerji,astım vb ) ilgili bir sorununuz olup olmadığı, hamilelik, tekerlekli sandalye kullanımı gibi özel durumlarınızı bildirmeniz gerekmektedir. Bildirilmeyen durumlarda rezervasyon iptal kuralları geçerlidir. Bildirilmeyen durumlarda katılımcı her türlü sorumluluğu peşinen aldığını kabul etmiş sayılır. Sizi de aramızda görmekten mutlu oluruz.

Email Adresini kaydet
Fırsatları ilk seninle paylaşalım!

Gise'nin kişisel verilerimi kullanarak benimle kampanya ve genel duyurular ile ilgili iletişim kurmasına izin veriyorum. (Kaydol butonuna basmak bu kuralı kabul etmek anlamına gelmektedir.)
Biletleri Görüntüle
Etkinlik Tarihi
Etkinlik Mekanı
İstanbul / Beşiktaş
Bilet Tipleri
Etkinlik Bileti
950 TL
Etkinlik Bileti
Tek kişilik workshop biletidir.
TOPLAM
0 Bilet - 0,00TL
BİLETLERİ GÖR
Sadece Gişe üyelerine sunulan fırsat ve indirimlerden yararlan.

Aradığınız tüm etkinliklere Gişe’den ulaşın.

Gise.com Nedir? Gise.com kamp, festival, konser, etkinlik, otobüs, uçak bileti gibi farklı kategorilerde tüm etkinlik ve seyahat biletlerinizi alabileceğiniz bir online bilet satış platformudur. Farklı kategorilerdeki tüm biletlere farklı farklı sitelere girmeden tek bir yerden alışveriş kolaylığı tanıyan gise.com, hem organizatör hem de katılımcılar için ortak bir alan açmayı misyon edinmiştir. Kültür, sanat, ortak toplumsal yaşam gibi değerleri önceleyen bir yönetim anlayışıyla, doğru biletin doğru yolcu veya katılımcıda olması için kolay ve kaliteli bir bilet hizmeti sunmayı vizyon edinmiştir. Etkinlik bileti ya da seyahat bileti fark etmeksizin tüm biletler gise.com ’da. Gise.com ‘u sosyal medyada takip etmek için yukarıdaki linkleri kullanabilir ya da @gisecomda kullanıcı adıyla bizi arayabilirsiniz. Her türlü destek talebiniz için bize [email protected] adresinden ya da canlı chat alanından ulaşabilirsiniz.

Copyright @ 2024, tüm hakları saklıdır.