ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

GİŞE BİLETLEME TİC. LTD. ŞTİ. (“www.gise.com”) unvanlı Şirketimiz, yetkili bir bilet satış elektronik ticaret platformu olarak, etkinlikleri düzenleyen “organizatör, etkinlik mekanı, kulüp veya tiyatroların” (Bundan böyle her biri “Organizatör” olarak anılacaktır.) etkinlik biletlerinin satış ve dağıtımına aracılık etmektedir. www.gise.com olarak tercih/talep ettiğiniz etkinlik biletinin alımı işleminden ve satış sözleşmesinin kurulmasından, bu bağlamda siparişinizi onaylamadan önce, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve diğer ilgili mevzuat hükümleri kapsamında sizlere ön bilgilendirmede bulunmak ve ön bilgilendirmeye dair yükümlülüklerimizi yerine getirmek isteriz:

  1. Siparişinize ve sözleşmeye konusu hizmet, etkinlik bileti satış hizmetidir. www.gise.com, yetkili bir bilet satış elektronik ticaret platformu olarak, etkinlik Organizatörlerinin etkinlik biletlerinin satış ve dağıtımına aracılık etmektedir. Şirketimiz, etkinlik Organizatörleri adına ya da hesabına hareket etmemekte, organizatörler ile her ne nam adı altında olursa olsun herhangi bir bayilik, distribütörlük, temsilcilik, alt bayilik vs. kapsamında herhangi bir hukuki/ticari ilişkisi bulunmamaktadır. Etkinlik biletleri satışları, belirli bir tarihte yapılması gereken, eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler kapsamındadır. www.gise.com’un etkinliklerin içeriğine dair hiçbir hak ve yetkisi ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Satın almayı düşündüğünüz etkinliğin içeriğine ve etkinlik ile ilgili tüm kurallara etkinlik Organizatörü karar vermektedir. Yineleriz ki, www.gise.com, sadece etkinlik biletlerinin satış ve dağıtımına aracılık kapsamında sınırlı bir görev üstlenmektedir.
  2. Şirketimiz, etkinlik organizatörlerinin biletlerinin satış ve dağıtımına aracılık ettiğinden, her bir etkinlik bazında satıcı veya sağlayıcı bilgileri farklılık gösterebilmektedir. Bu bağlamda, satıcı ve sağlayıcı bilgilerini, satın almayı planladığınız etkinlik sayfasında, etkinlik Organizatörü bilgileri kısmında görebilmeniz mümkündür. Aynı bölümden, organizatör ile hızlı şekilde irtibat kurmanıza ya da şikayetlerinizi iletebilmenize imkan veren açık adres, telefon numarası ve benzeri iletişim bilgilerine ulaşabilmeniz de olanaklıdır. Bunun yanı sıra; Şirketimize, [email protected] mail adresi üzerinden ve İOSB Masko Mobilyacılar Sitesi İdari Tvl Blok No:3 Başakşehir / İSTANBUL adresine iadeli taahhütlü posta yoluyla göndereceğiniz yazılı talepler ile ulaşabilmeniz ve/veya şikayetlerinizi aktarabilmeniz mümkündür. Ayrıca, 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’un 3’üncü maddesi uyarınca, www.gise.com ile ilgili tanıtıcı bilgilerin tümü, sitemizin “Hakkımızda” başlıklı bölümünde de güncel şekilde yer almaktadır.
  3. Satın almayı planladığınız etkinlik biletinin ve hizmetin tüm vergiler dahil toplam fiyatı, hizmet bedeli, teslim masrafları ve varsa diğer ek masrafların detayları, ayrıca etkinliğe dair tüm bilgiler, varsa etkinliğe katılım koşulları, etkinlik biletlerinin teslim usulleri, satın almayı planladığınız etkinlik bileti sayfasında, her bir etkinlik özelinde detaylıca karşınıza çıkacaktır. www.gise.com, bilet başına işlem ücreti/hizmet bedeli alır, ancak, etkinlik içeriğini, bilet fiyatlarını veya oturma yerlerini belirleme konusunda hak ve yetkiye sahip değildir. Bilet satın alma işleminiz; (i) Etkinlik için uygulanacağı açıklanan ve duyurulan özel hüküm ve koşullara, (ii) Etkinlik Organizatörünün (Organizatörlerinin) belirlediği ve açıkladığı ve/veya etkinliğin açıklanan diğer tüm hüküm ve koşullarına ve (iii) Etkinlik Organizatörü tarafından açıklanmış ise etkinlik mekan hüküm ve koşullarına (giriş koşulları dahil) da bağlıdır. Dolayısı ile, bilet satın alma işlemini yapmak suretiyle, etkinlik için belirlenen ve duyurulan tüm hüküm ve koşullara aynen riayet edeceğinizi kabul etmiş olmaktasınız. Şayet, etkinliğin belirlenen ve açıklanan hüküm ve koşullarından herhangi birini kabul etmiyorsanız veya bu koşullardan herhangi birine riayet edemiyorsanız ve/veya edemeyeceksiniz, bilet satın alma işlemini yapmamalısınız. Aksi durumda, bilet satın almış olsanız dahi etkinlik mekanına ve/veya etkinliğe alınmamanızdan ya da etkinlik mekanından çıkarılmanızdan dolayı www.gise.com’un herhangi bir sorumluluğu olmayacağını, bilet bedeli de dahil olmak üzere www.gise.com’un herhangi bir ödeme yükümü oluşmayacağını önemle belirtiriz. Bilmenizi isteriz ki, siparişi onaylamadan ve satış sözleşmesinin kurulmasından önce, satın almayı düşündüğünüz etkinliğe ve hizmete dair tüm detaylar ve bilgiler detaylıca tarafınıza iletilmiş olmaktadır. Etkinlik şartlarına ve/veya içeriğine karşı herhangi bir çekincenizin olması durumunda siparişi onaylamadan önce, bizlerle iletişime geçmenizi ya da siparişi onaylamamanız gerektiğini önemle belirtiriz. Siparişinizi onaylayarak; bileti satın almadan önce; a) Firmamız ile ilgili gerekli tüm bilgileri ve iletişim adreslerini b) Satın aldığınız bilete ve hizmete ilişkin tüm özellikleri ve ayrıca tüm vergiler dahil toplam bilet/hizmet fiyatını ve varsa tüm ek masrafları c) Ödeme, teslimat, ifaya ilişkin bilgileri ve şikayetlere ilişkin sözleşmede düzenlenen çözüm yöntemlerini d) Uyuşmazlık konusunda başvurularınızı Tüketici Mahkemesine veya Tüketici Hakem Heyetine yapabileceğinize dair sözleşmesel bilgileri e) Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15 (g) maddesine istinaden cayma hakkınızın olmadığını ve neticeten sözleşmede düzenlenen tüm hükümleri bildiğinizi yazılı olarak kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz.
  4. Hizmet ya da bilet satın alma işlemlerinden dolayı herhangi bir ihtilafın doğması durumunda, uyuşmazlığı öncelikle sulhen gidermeye çalışmak temel hedefimizdir. Buna karşın, sulh ile çözülemeyen durumlarda, sitemizden bilet satın almayı düşünen siz tüketicilerin, olası sorunlarını ilgili mevzuatta yayımlanan parasal sınırlar çerçevesinde Tüketici Hakem Heyetlerine ve/veya Tüketici Mahkemelerine götürebileceğini bilmenizi isteriz.
  5. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin "cayma hakkının istisnaları" başlığını taşıyan 15 inci maddesinin (g) bendi uyarınca belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler, cayma hakkının istisnaları arasına giren sözleşmelerden olduğundan ve etkinlik biletleri satışları, belirli bir tarihte yapılması gereken, eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler arasında olduğundan, Yönetmelik gereğince cayma hakkınız bulunmamaktadır. Dolayısı ile siparişi onaylamadan ve bileti satın almadan önce, cayma hakkınızın olmadığını bilerek, satış sürecini gerçekleştirmeniz gerektiğini önemle hatırlatırız.
  6. Ayrıca, Satış Politikamızı ve Satış Sözleşmemizi, müşteri olarak sizi memnun kılacak ve www.gise.com’daki satın alım süreci konusunda sizi bilgilendirecek şekilde hazırladığımızı da belirtiriz. Bilet Satış Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları, Satış Politikamızın da bir bölümünü oluşturmaktadır. Bilet alım işlemlerini gerçekleştirerek, Bilet Satış Sözleşmesi ve Kullanım Koşullarını, KVKK, Gizlilik ve Güvenlik Politika ve Beyanlarını okuduğunuzu, anladığınızı ve içeriklerini aynen kabul etmiş sayılacağınızı belirtir, satış politikaları ve/veya sözleşme hükümlerinin aksine bir talebinizin ya da şikayetinizin olması durumunda, herhangi bir bilet alım işlemi gerçekleştirmeden ve siparişinizi onaylamadan önce, Yardım sayfasını ziyaret etmenizi ve/veya bizimle yukarıda ve/veya sitemizde belirtilen iletişim yollarından iletişime geçmenizi öneririz. Siparişinizi onaylamadan ve satım sözleşmesinin kurulmasından önce, işbu Ön Bilgilendirme Metni ile mevzuat kapsamında sizlerin yazılı şekilde detaylıca bilgilendirildiğini, ayrıca sipariş öncesinde, ön bilgilendirme onayı alındığını ve ön bilgilendirme onayının, Bilet Satış Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçası olacağını da bilgilerinize sunarız.

 

 

Sadece Gişe üyelerine sunulan fırsat ve indirimlerden yararlan.

Aradığınız tüm etkinliklere Gişe’den ulaşın.

Gise.com Nedir? Gise.com kamp, festival, konser, etkinlik, otobüs, uçak bileti gibi farklı kategorilerde tüm etkinlik ve seyahat biletlerinizi alabileceğiniz bir online bilet satış platformudur. Farklı kategorilerdeki tüm biletlere farklı farklı sitelere girmeden tek bir yerden alışveriş kolaylığı tanıyan gise.com, hem organizatör hem de katılımcılar için ortak bir alan açmayı misyon edinmiştir. Kültür, sanat, ortak toplumsal yaşam gibi değerleri önceleyen bir yönetim anlayışıyla, doğru biletin doğru yolcu veya katılımcıda olması için kolay ve kaliteli bir bilet hizmeti sunmayı vizyon edinmiştir. Etkinlik bileti ya da seyahat bileti fark etmeksizin tüm biletler gise.com ’da. Gise.com ‘u sosyal medyada takip etmek için yukarıdaki linkleri kullanabilir ya da @gisecomda kullanıcı adıyla bizi arayabilirsiniz. Her türlü destek talebiniz için bize [email protected] adresinden ya da canlı chat alanından ulaşabilirsiniz.

Copyright @ 2024, tüm hakları saklıdır.