Haberler 99 Gösterim 23 Ekim 2022, Pazar

Sonbahar Kış Mevsiminde Konsere Giderken Ne Giyilir?

Gişe Admin

Sonbahar Kış Mevsiminde Konsere Giderken Ne Giyilir?

İçindekiler:

  1. 1. Sonbahar ve Kış Konserleri

  2. 2. Sonbahar ve Kış için Konser Kombinleri

2.1. Sonbahar Konser Kombinleri

2.2. Kış Konser Kombinleri

  1.  3. Sonbahar ve Kış Konserlerinde Tarzını Korumak için 5 Temel Öneri


 

Sonbahar ve Kış Konserleri

Sonbahar ve kış konserleri dendiğinde aklımıza direkt olarak salon konserleri gelebilir. Fakat değişen mevsim koşulları ve ön görülebilen hava tahminleri neticesinde sonbahar ve kış aylarında da açık hava konserleri ile de sık sık karşılaşabiliyoruz. Gideceğimiz konseri heyecanla beklerken mevsim koşullarından ötürü zihnimizi meşgul edecek ilk soru ne giyeceğimiz olabilir. Konser kombinleri planlarken konserin nerede ve saat kaçta gerçekleşeceği kombinleyeceğimiz kıyafetler hakkında bize zemin oluşturabilir. Gideceğimiz konserin salon konseri ya da açık hava konseri olması bu sorunun cevabını değiştirebilecek bir etkendir.

Sonbahar ve Kış için Konser Kombinleri

Sonbahar konserleri kış konserlerinin aksine çoğu zaman açık hava konserleri olarak organize edilen konserler olarak karşımıza çıkıyor. Burada konser kombinleri için kilit nokta konsere hazırlanırken ılık olan havanın konserin gerçekleştiği saatlerde serinleme ihtimalini göz önünde bulundurmamız olacaktır. Kış konserlerinde ise salon konserlerinin çoğunlukta olacağını düşünsek de gerçekleşebilecek açık hava konserlerine hazırlıklı olmakta fayda var.


 

2.1. Sonbahar Konser Kombinleri

Sonbahar konserleri için hazırlanırken konserin gerçekleşeceği alan ve hava durumunu göz önünde bulundurmak gerekir. Eğer bir açık hava konserine gidiyorsak eğlencenin dozu arttığında terleyebileceğimizi ve gecenin sonuna doğru havanın serinleyebileceği ihtimalini düşünerek soğuk almamızı engelleyecek parçalar ile konser kombinleri yapabiliriz. Bu parçalar hareket kabiliyetini kısıtlamayacak küçük ama etkili parçalar olmalıdır. Mesela, terlediğinizde sırtınızı ve boynunuzu koruyabilecek bir şal ya da panço konser kombinleri hazırlarken kurtarıcı parça olabilir.


 

2.2. Kış Konser Kombinleri

Kış konserlerinin genellikle kapalı alanlarda yapıldığı düşüncesi her ne kadar doğru olsa da bazen kış aylarında açık hava konserlerine de rastlayabiliyoruz. Bu noktada konser kombinleri için en önemli unsur soğuk havadan etkilenmeyeceğimiz ama hareket halindeyken de terleyebileceğimiz ihtimalini de düşünerek hazırlanmamız olacaktır. Giyeceğimiz kıyafetleri eğlence esnasında vücut ısısı ve yoğun hareketlilik sonucu bizi terletecek kıyafetlerden değil, sıcak tutmaya yetecek şekilde kombinlememiz gerekir.


 

Sonbahar ve Kış Konserlerinde Tarzını Korumak için 5 Temel Öneri

Sonbahar konserleri için hazırlanırken şal kurtarıcı bir parça yerine geçebilirken kış konserleri için aynı şeyi söylememiz pek mümkün değil. Gündelik tarzımızın soğuk havalara yenik düşmeyeceği konser kombinleri için kullanabileceğimiz beş temel parça şöyle sıralanabilir:

  • - Bere
  • - Boğazlı kazak ya da kapüşonlu sweatshirt
  • - Eldiven
  • - Tayt
  • - Termal çorap

Bu beş parça ile tarzımız her ne olursa olsun soğuk havalara yenik düşmeden hazırlanabilir ve konserin tadını sonuna kadar çıkarabiliriz. Önemli olan başımızı, boğazımızı, el ve ayaklarımızı soğuk havadan koruyacak kıyafetlerle bir kombin planlamamız. El ve ayaklarımız soğuktan uyuşmuşken eğlenceye odaklanmanın pek de mümkün olmayacağını hatırlamakta fayda var.

Sonbahar konserleri yılın sona yaklaştığını iliklerimize kadar hissettiren etkinliklerin başında gelir. Yağmurlu ve serin havalarda konsere doğru yol alırken üşümemek için kat kat kıyafetlerin altında kaybolmak yerine minimalist bir tarz ile günü kurtarabiliriz. Yağışlı havalarda bir yağmurluk, serin ama yağışsız havalarda ise rüzgarlık özelliği olan bir ceket konser kombinleri için vazgeçilmez olacaktır.

Unutulmaz anlar yaşamak için konforlu konser kombinleri yapmak kilit noktadır. Kendimizi rahatsız hissettiğimiz kıyafetlerin içindeyken deneyimimizin her halükarda olumsuz olacağını unutmamak gerekir. Minimalist kurtarıcı parçalarla şık ve rahat bir tarz yakalamak mümkün. Gündelik hayatın stresli ve rutin akışında ruhunuzun derinliklerine işleyecek bir konser deneyimi için konser biletiniz Gise.com’da!

Email Kayıt Olun

Gise'nin kişisel verilerimi kullanarak benimle kampanya ve genel duyurular ile ilgili iletişim kurmasına izin veriyorum. (Kaydol butonuna basmak bu kuralı kabul etmek anlamına gelmektedir.)
İstanbul’a Yakın 5 Kamp Alanı
Gişe Admin - 20 Ekim 2022, Perşembe
Kamp Severler İçin Vazgeçilmez Olan 7 Ürün
Gişe Admin - 20 Ekim 2022, Perşembe
Sonbahar - Kış Döneminin En Popüler Festivalleri
Gişe Admin - 20 Ekim 2022, Perşembe
Mobil Uygulamalar

Aradığın tüm etkinliklere
Gise Mobil’den ulaşın.

Sadece Gişe üyelerine sunulan fırsat ve indirimlerden yararlan.

Aradığın tüm etkinliklere Gise’den ulaşın.

Gise.com Nedir? Gise.com kamp, festival, konser, etkinlik, otobüs, uçak bileti gibi farklı kategorilerde tüm etkinlik ve seyahat biletlerinizi alabileceğiniz bir online bilet satış platformudur. Farklı kategorilerdeki tüm biletlere farklı farklı sitelere girmeden tek bir yerden alışveriş kolaylığı tanıyan gise.com, hem organizatör hem de katılımcılar için ortak bir alan açmayı misyon edinmiştir. Kültür, sanat, ortak toplumsal yaşam gibi değerleri önceleyen bir yönetim anlayışıyla, doğru biletin doğru yolcu veya katılımcıda olması için kolay ve kaliteli bir bilet hizmeti sunmayı vizyon edinmiştir. Etkinlik bileti ya da seyahat bileti fark etmeksizin tüm biletler gise.com ’da. Gise.com ‘u sosyal medyada takip etmek için yukarıdaki linkleri kullanabilir ya da @gisecomda kullanıcı adıyla bizi arayabilirsiniz. Her türlü destek talebiniz için bize [email protected] adresinden ya da canlı chat alanından ulaşabilirsiniz.

Copyright @ 2022 Tüm Haklarımız Saklıdır.

Etkinlik Bileti

Otobüs Bileti

Uçak Bileti

Nereden

Nereye

Gidiş Tarihi

Dönüş Tarihi

Yolcu